שם :
טלפון :
דוא"ל :

 
 דף הבית >> מאמרים >>  כיצד משפיע הכושר הגופני שלנו על בריאותנו?

כיצד משפיע הכושר הגופני שלנו על בריאותנו?
מאת : ניקול שרון

כמי שעוסקים באופן שוטף באימוני כושר גופני עשויים להעיד על חשיבותו ועל תועלתו הרבה. השמנה והעדר כושר גופני הן שתיים מהרעות היותר חולות בחברה המערבית. מחקרים רבים מוכיחים את הקשר בין כושר גופני ובין תוחלת חיים ואיכותם.
לשאלה,

כיצד משפיע הכושר הגופני על בריאותנו

עשויות להימצא תשובות רבות – כמספר הנשאלים: ההשפעה שונה אבל המכנה המשותף אחד הוא -  אימון כושר גופני מסייע באופן ברור וודאי לצמצום הסיכון ללקות במחלות שונות ובהן: מחלות כלי דם, לב, סכרת, סוגים שונים של סרטן ועוד. אימוני כושר מסייעים לשיפור כושר גופני, למניעת השמנה ( אם לא לירידה במשקל – לשמירה עליו), הורדת ערכי הכולסטרול הרע והעלאת ערכי הכולסטרול הטוב,
בשנים האחרונות חל גידול בכמות הילדים והנוער המצטרפים אל ציבור המתאמנים בחדרי כושר, לרבות עם מאמני כושר אישיים. אימון כושר לילדים ונוער מרגיל אותם מגיל צעיר לפתח ולסגל לעצמם אורח חיים, אשר פעילות גופנית סדירה (הכוללת תכנית אימונים אישית) היא חלק מובנה וטבעי בו.

אימון כושר אישי  מותאם וייחודי:איך נקבעת עצימות הפעילות הגופנית?
פעילות גופנית בעצימות קלה אינה גורמת למאמץ ניכר בעת ביצועה. פעילות גופנית בעצימות בינונית גורמת לעליה בקצב הלב ובתדירות הנשימה והיא מקשה על יכולת הדיבור במאמץ. פעילות גופנית בעצימות גבוהה מלווה בהזעה רבה במהלכה. הערה: אם ’אין לי זמן להתאמן היום’ או ’היום אני עייף’, מומלץ לבצע פעילות גופנית מתונה וקצרה יותר מאשר לוותר על הפעילות לחלוטין. במקרה של היעדרות בת שבועיים-שלושה, מומלץ בעת החזרה לאימונים למתן את עצימות הפעילות הגופנית ולחזור לפעילות שבוצעה טרם ההיעדרות מהאימונים, בהדרגה.
מעבר לפעילות גופנית כפתרון לבעיות בריאותיות ולמניעתן (השמנת יתר, שרירים רפויים, סוכרת, חוסר ריכוז, בעיות לב ועוד) משמשת פעילות זו, בשילוב תזונה נכונה, כמעין דרך חיים אשר מעלה באופן מיידי את איכות החיים. ככל שאנחנו מעלים את רמת הכושר הגופני נחוש אנרגיה גבוהה יותר, נפיג עייפות ונפחית לחצים שונים מחיי היום-יום.
חשוב לשלב בין פעילות אירובית לאן-אירובית  - פעילות אנאירובית (הרמת משקולות, עבודה על מכשירים, ריצת מאה מטרים וכו') תורמת גם היא לאיזון שבין האוכל שאנו צורכים לבין הקלוריות שאנו שורפים - והאנרגיה שאנו מוציאים. חשיבותה של פעילות זו באה לביטוי ביכולתה לתמוך בתהליך ההפחתה במשקל על-ידי בניית רקמת שריר. כל ק"ג שריר בגופנו צורך כ-13 קלוריות נוספות כחלק מחילוף החומרים היומי הבסיסי. מכאן, שחיזוק השרירים ובנייתם הכרחית לנשים וגברים כאחד, על מנת להפחית ממשקל הגוף ולשמור על חילוף חומרים אופטימלי.
על מנת לאמן את מערכת הלב והריאות לא נדרשות יותר מ-30 דקות שלוש פעמים בשבוע. ניתן לבצע את הפעילות על כמה מכשירים (הליכון, סטפר, סקי, אופניים, חתירה וכו'), בחלוקת הפעילות ל-15 דקות בשני מכשירים, או אפילו בפעילות בת 10 דקות על שלושה מכשירים שונים.
הוסיפו לכל אימון כזה עוד כמות זמן זהה לפעילות האן-אירובית (לפני או אחרי האירובית) והרי לכם שקט תעשייתי למערכת הגוף שלנו, שדורשת תשומת לב מועטה יחסית, נוכח ההנאות הרבות שהיא מספקת לנו באופן קבוע ותת-הכרתי.

מחקרים רבים מוכיחים, כי פעילות גופנית, גם במידה מועטה ולא קבועה, משפיעה לטובה על הגוף, ועדיפה על פני חוסר פעילות. הסיכוי של אדם שעובד בעבודה פיזית (כגון גננות, צביעה, או אפילו הליכה של מספר דקות לעבודה בכל יום) ללקות במחלת לב, קטן מזה של עובד משרד, שמגיע בכל יום עם רכבו לעבודה ומשתמש במעלית במקום "לנצל" את המדרגות
 


 
שובר במתנה


פייסבוק


מוצר השבוע
טי ר אקס
רצועות כושר להרזיה חיטוב וחיזוק השרירים.
59
מחיר : 499 ש"ח

כרטיסי אשראי


שירות לקוחות

טלפון : 052-2207985
פקס : 074-7035321

דוא"ל : contact@beasport.co.il
 
     
עוד באתר הצוות שלנו טיפולים אימונים
בוט קאמפ - אימון בקבוצות
קישורים מומלצים
גלריה תמונות
סרטונים
מאמרים
קטלוג מוצרים
לקוח חדש
Google
צוות המאמנים
צוות המטפלים
תזונאיות הבית
שיאצו
עיסוי שבדי
עיסוי רפואי
דיקור סיני
איור ודה
רפלקסולוגיה
ארומתרפיה
פרחי באך
אוסטאופתיה
אימון OUTDOOR
חבילת יום הולדת
אימון זוגי
חבילת חתונה/ אירוע
אימון קבוצתי/ משפחתי
אימונים לילדים ולנוער
עיצוב הגוף לאחר לידה
אימונים לנשים מהמגזר הדתי
חבילות מיוחדות
אימון דראמס אלייב
טאי צ'י
אימוני ריצה


תגיות :

מאמן כושר אישי

|

אימון לאחר לידה

|

מאמני כושר אישיים

|

אימון כושר

|

אימון ספורט

|

תזונה נכונה

|

תוכנית אימון כושר

|

אימוני כושר בבית

|

ציוד כושר

|

מדריכי כושר

|

חבילות כושר